Firma Pioneer i Onkyo Europe GmbH udostępnia aktualizację oprogramowania oferującą bezprzewodową technologię transmisji dźwięku DTS Play-Fi® na swoich bezprzewodowych głośnikach MRX-5 i MRX-3 (1 sierpnia 2017). Aktualizacja dla produktów z serii PIXIX 2017 oraz urządzeń z sezonu 2016 zostanie przedstawiona do końca września.

Technologia odtwarzania DTS Play-Fi integruje się z różnymi smartfonami i tabletami, a także pozwala słuchaczowi na bezprzewodową transmisję muzyki przez sieć domową Wi-Fi® do nieograniczonej liczby głośników kompatybilnych z odtwarzaczem DTS Play-Fi.

Aplikacja Pioneer Music Control oferuje jasny i przyjazny interfejs umożliwiający łatwą kontrolę transmisji strumieniowej muzyki z urządzeń iPad, iPhone’a, iPoda touch, Android ™ i oferuje dostęp do popularnych usług transmisji strumieniowej. DTS Play-Fi może również znajdować, wyświetlać i odtwarzać muzykę zapisaną na serwerze multimedialnym lub w wybranych usługach opartych o technologię chmury, a także muzykę zapisaną na urządzeniu.

DTS Play-Fi synchronizuje odtwarzanie pojedynczego źródła na wielu głośnikach w różnych pomieszczeniach w domu bez potrzeby mostkowania i może jednocześnie przesyłać różne źródła do różnych głośników jednocześnie z tego samego urządzenia przenośnego. Technologia ta obsługuje również pojedyncze strumienie muzyczne, które umożliwiają jednoczesne odtwarzanie na różnych głośnikach różnych urządzeń źródłowych. Więcej informacji na www.play-fi.com.

Aktualizacja oprogramowania dla amplitunerów Pioneer (SC-LX901, SC-LX801, SC-LX701, VSX-S520D i VSX-S520, SX-S30DAB), odtwarzaczy (N-70AE i N-50AE),  systemów rozrywki (FS-W50 i FS-W40), systemów muzycznych (X-HM86D, X-HM76D i X-HM76) zostanie udostępniona do końca września.

Integracja DTS Play-fi z istniejącymi rozwiązaniami dla zastosowań Multi-room audio zapewnia swobodę dostosowywania preferencji słuchania do indywidualnego stylu życia. Technologia ta sprawia, że ​​ łatwiej cieszyć się muzyką i dodaje do systemu rozrywki Pioneer jeszcze większą wartość.