Pioneer otrzymał w tym roku  aż trzy wyróżnienia EISA dla produktów z kategorii Home Audio. Wyróżnione produkty to:

  • Wzmacniacz A-40AE
  • Amplituner VSX-933
  • Mobilny odtwarzacz XDP-02U

EISA NAJLEPSZY ZAKUP WZMACNIACZ 2018-2019 – Pioneer A-40AE
Z okazji 80. rocznicy Pioneer zaprezentował ten niedrogi zintegrowany wzmacniacz, który przekracza oczekiwania, dzięki kuszącej kombinacji elastyczności i płynnego brzmienia. Dzięki pięciu wejściom liniowym, wejściu gramofonowemu i wbudowanemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu, A-40AE może stanowić serce doskonałego systemu budżetowego. Dzięki dużej mocy, zasilanie Pioneer „Direct Energy” zapewnia komfortowe wysterowanie dla większości głośników i robi to naprawdę dobrze. Sonicznie, jego wypolerowane, le urzekające brzmienie sprawia, że ​​słuchanie jest satysfakcjonujące, tworząc szeroką scenę dźwiękową, dzięki wielkiej dynamice. To doskonały pierwszy krok na w dziedzinie hi-fi.

EISA AMPLITUNER KINA DOMOWEGO 2018-2019 – Pioneer VSX-933
Oprócz rozsądnej ceny, siedmiokanałowy amplituner AV Pioneera VSX-933 posiada bardzo długą listę funkcji, dzięki czemu może działać jako centrum zestawu kina domowego z nawet 7,2 kanałami. Dekodowanie obejmuje oparte na obiektach formaty Dolby Atmos i DTS: X, podczas gdy zindywidualizowany „Reflex Optimiser” dba o to, aby skalibrować wszystkie głośniki skierowane do góry w nawet najbardziej wymagających pomieszczeniach. Mocny i solidnie skonstruowany VSX-933 oferuje również obsługę multiroom, hi-res audio, usługi transmisję strumieniową, w tym serwisy muzyczne Tidal, Spotify i Deezer, a także Chromecast. Wciągająca jakość dźwięku została dopracowana przez system autokalibracji MCACC Pioneera, dzięki czemu amplituner przenosi filmy i muzykę na znacznie wyższy poziom, niż można się było spodziewać po jego cenie.

EISA MOBILNY ODTWARZACZ AUDIO 2018-2019 – Pioneer XDP-02U
Pioneer XDP-02U to jeden z pierwszych audiofilskich odtwarzaczy osobistych, który przełamał magiczną cenę 400 EUR, oferując wyświetlacz dotykowy umieszczony w praktycznie zaprojektowanej obudowie, która jest dostępna w kolorze białym, niebieskim i różowym. Zawiera 16 GB wbudowanej pamięci – z możliwością rozbudowy do 512 GB przez dwa gniazda kart microSD – i wzmacniacz o mocy 300 mW, który jest w stanie obsłużyć nawet najbardziej wymagające słuchawki poprzez wybór zbalansowanych i pojedynczych wyjść. Muzykę można przesyłać strumieniowo za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth, bateria wystarcza na około 15 godzin pracy, a odtwarzacz jest zgodny z plikami muzycznymi do 192 kHz / 32-bit. Dźwięk ma doskonałą mikrodynamikę, a jakością można dyskretnie zarządzać za pomocą wbudowanego 10-pasmowego korektora dźwięku.