PIONEER przedstawia RAYZ: pierwsze słuchawki smart dedykowane do urządzeń ze złączem Lightning iPhone, iPad i iPod touch

 

Pioneer przedstawia słuchawki Rayz i Rayz Plus, które stanowią nową linię innowacyjnych akcesoriów dla urządzeń Apple iPhone, iPad i iPod touch. Rayz i Rayz Plus łączą inteligencję aplikacji z systemem iOS i nowatorskimi akcesoriami Lightning, w celu zapewnienia zupełnie nowych doznań, których nie można uzyskać przez gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Rayz i Rayz Plus korzystają z technologii Lightning Audio firmy Apple i mają na celu proste i inteligentne rozwiązywanie największych wyzwań, jakie na co dzień napotykają użytkownicy urządzeń mobilnych.

Słuchawki Rayz wykorzystują wszystkie zalety oferowane przez złącze Lightning. Są zasilane przez iPhone, iPad lub iPod touch, co oznacza, że ​​nie są potrzebne dodatkowe baterie. Model Rayz Plus jest również pierwszym i jedynym zestawem słuchawkowym Lightning z eleganckim węzłem ładującym in-line, który równocześnie ładuje iPhone, iPad lub iPod touch, podczas gdy słuchawki są podłączone i używane. Rayz i Rayz Plus są oparte na przełomowej platformie Lightner firmy Avnera, która umożliwia działanie słuchawek w trybach z najniższym zużyciem energii przez iPhone, iPad i iPod touch. Platforma LightX obsługuje również wiele inteligentnych funkcji, dzięki czemu linia słuchawek Rayz jest najlepszym towarzyszem dla iPhone’a.

Inteligentne funkcje
Pomimo niewielkich rozmiarów, każdy model zawiera sześć mikrofonów, które oferują kilka nowych funkcji. Smart Noise Cancellation, dostępna w obu modelach, to opatentowana technologia, która skanuje ucho i optymalizuje wydajność redukcji hałasu w sposób wyjątkowy dla ucha i otoczenia. Ponadto, podczas gdy inne produkty eliminujące hałas koncentrują się na hałasie w przypadku użytkowników często korzystających z transportu lotniczego, Rayz zapewnia wyjątkowe wyciszenie hałasu w całym spektrum szumu codziennego życia – od przemieszczania się, przez pracę, zabawę i szkoły. Rayz posiada również tryb HearThru, zaprojektowany tak, aby zapewnić odpowiednią ilość szumu zewnętrznego, dzięki czemu można pozostawać w kontakcie ze swoim otoczeniem bez wyjmowania słuchawek.
Następnie Rayz i Rayz Plus korzystają z wbudowanych mikrofonów, aby wdrożyć funkcję wykrywania ucha, dzięki czemu słuchawki wiedzą, kiedy są w Twoim uchu, a następnie automatycznie wstrzymują i wznawiają odtwarzanie, aby nie przegapić ani chwili muzyki. Rayz płynnie wchodzi w tryb oszczędzania energii i oszczędza baterię przed przypadkowym użyciem baterii, jeśli nie włączasz słuchawek.

Dzięki kombinacji 6 mikrofonów i wielokanałowego przetwarzania głosu połączenia telefoniczne przy użyciu Rayz są lepsze i łatwiejsze w obsłudze dzięki użyciu inteligentnego przycisku. Rayz są jedynymi słuchawkami typu Lightning, które umożliwiają wyciszenie mikrofonu za jednym naciśnięciem przycisku podczas rozmowy. Programowalny przycisk Smart umożliwia również łatwy dostęp do otwartych aplikacji i kontrolowania zaawansowanych funkcji Rayz. Wreszcie integralną częścią doświadczenia Rayz jest aplikacja towarzysząca, dostępna w App Store. Aplikacja Rayz by Pioneer dla iPhone, iPad i iPod touch umożliwia personalizację ustawień słuchawek, takich jak korekta dźwięku EQ i programowanie przycisku Smart. Co najważniejsze, aplikacja umożliwia ciągłe doskonalenie słuchawek Rayz dzięki dostarczaniu nowych funkcji za pośrednictwem interfejsu aktualizacji oprogramowania.

Pioneer i Onkyo od kilku dziesięcioleci wprowadzają jako pierwsi innowacje na rynek. Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Avnera, aby wprowadzić na rynek pierwsze naprawdę inteligentne słuchawki Lightning“, powiedział Munenori Otsuki, prezes Onkyo i Pioneer Corporation. “Współpracowaliśmy ściśle z firmą Pioneer, aby zapewnić użytkownikom niezapomniane wrażenia, bez pogarszania trwałości baterii, wielkości i wydajności” – powiedział Manpreet Khaira, prezes Avnera Corporation. “To możliwe dzięki przełomowym innowacjom w dziedzinie audio, głosu, mowy i obwodów czujników w nowej platformie LightX Avnera, która jest podstawą technologii modułu Lightning firmy Apple drugiej generacji“.