Zachód słońca, błękitne niebo, jesienne liście czy wieczorne cienie; natura oferuje olbrzymią różnorodność kolorów i jasności, których dotychczas dostępne formaty video nie były w stanie odtworzyć. Technologia Dolby Vision przezwycięża tę barierę, wzbogacając istniejące standardy obrazu HD o dynamikę kolorów i światła, co po raz pierwszy rzeczywiście odpowiada naturalnemu modelowi i ludzkiej percepcji.

Dolby Vision jest obsługiwany przez wiele modeli amplitunerów Pioneer 2017 na wszystkich gniazdach HDMI: Pioneer SC-LX502, VSX-LX302, VSX-932 i VSX-832.

Ta funkcja będzie również dostępna dla wielu modeli amplitunerów z 2016 roku w postaci bezpłatnej aktualizacji oprogramowania udostępnionej w grudniu 2017 roku. Aktualizacja przewidziana jest dla modeli: SC-LX901, SC-LX801, SC-LX701, SC-LX501, VSX-1131 i VSX- 831.

Dlaczego błękitne niebo nie było tak jasne w kinie domowym do tej pory

Zakres jasności nawet w stosunku do obecnych standardów video stosowanych dla płyt Blu-ray jest ograniczony, ponieważ wciąż są one oparte na możliwościach wyświetlania klasycznych telewizorów CRT. Dolby Vision jest pierwszym formatem, który w pełni wykorzystuje dynamikę obecnych ekranów oraz wyświetlaczy dostępnych w przyszłości, zwiększając jasność odniesienia od 100 kandeli na metr kwadratowy do 10 000 cd / m2. Rezultat to nie tylko jasny obraz – również bez Dolby Vision – ale połączenie intensywności i nasycenia kolorów, które w naturalny sposób oferowała dotąd jedynie przyroda, ale nie dostępna technologia nie była w stanie tego replikować na ekranie telewizora.

Wszystkie kolory, cały kontrast jakich chciał ich reżyser – gwarantowane!

Technologia Dolby Vision oferuje również użytkownikom kina domowego pewność, że oglądają filmy dokładnie tak, jak tworzył je reżyser i projektant oświetlenia. Z jednej strony do masteringu wykorzystywane są korygujące monitory referencyjne, a z drugiej strony wszystkie wyświetlacze i telewizory z certyfikatem Dolby Vision są kalibrowane przez producenta we współpracy z technikami z Dolby. Dynamiczne metadane w sygnale video również przenoszą ustawienia używane w studio do salonu lub kina domowego.

Decydujący krok ku bardziej naturalnemu obrazowi

Cyfrowe obrazy można przybliżać do rzeczywistości na trzy podstawowe sposoby: przez większą liczbę pikseli, przez szybsze piksele i przez lepsze piksele. Z rozdzielczością 4k i 8k i wysoką częstotliwością klatkowania,  obecne standardy HD,  już wykorzystują dwa pierwsze sposoby. Dolby Vision bardziej zajmuje się trzecią metodą – lepszymi pikselami – niż poprzednie standardy HDR: przy ogromnym zakresie kolorów, kontrastu i jasności każdy pojedynczy piksel przybliża widza do naturalnego modelu.