Firma Pioneer i Onkyo Europe GmbH zaprezentowała nowy amplituner VSX-LX302, oferujący wyjątkowo precyzyjne odtwarzanie dźwięku Dolby Atmos i DTS: X w środowiskach kina domowego dostosowanych optymalnie reprodukcji dźwięku dzięki technologii kalibracji akustycznej MCACC*1 firmy Pioneer. Platforma transmisji strumieniowej obejmuje technologię wbudowany Chromecast*2, DTS Play-Fi® *2 i AirPlay, a fabrycznie zainstalowane aplikacje strumieniowe obejmują serwisy muzyczne Spotify® *3, TIDAL*3, TuneIn*3 i Deezer*3. Funkcje te działają w oparciu o stabilny dwupasmowy moduł Wi-Fi® *4 wraz z FireConnect ™ *5 od Blackfire, umożliwiając bezprzewodową dystrybucję dźwięku do opcjonalnych głośników sieciowych. Odtwarzanie źródeł dźwięku Hi-Res Audio zostało zoptymalizowane pod kątem 384 kHz / 32-bitowej konwersji cyfrowo-analogowej celem zapewnienia jak najlepszej jakości. Specjalnie dla entuzjastów filmów posiadających telewizory 4K, interfejs HDMI® oferuje możliwość przesyłania sygnałów video Dolby Vision ™, HDR10*6, HDCP 2.2 i BT.2020*7.

Gładkie, bogate i szczegółowe brzmienie
VSX-LX302 oferuje 170 W (6 omów, 1 kHz, THD 1.0%, 1 kanał napędzany) poprzez siedem kanałów. Doskonała kontrola oraz płynna i czytelna artykulacja, nawet przy wysokich poziomach głośności, gwarantuje odpowiednią dawkę emocji kinowych bez szorstkości i zniekształceń. Dwa przedwzmacniacze subwooferów umożliwiają podłączenie dwóch aktywnych głośników niskotonowych.

Dolby Atmos i DTS: X
Najnowsze przestrzenne formaty audio, Dolby Atmos i DTS: X, mogą być odtwarzane dzięki konfiguracji głośników 5.2.2. Technologia ta wykorzystuje dane obiektowe (w przeciwieństwie do tradycyjnych danych opartych o kanały), w celu utworzenia trójwymiarowego pola dźwiękowego w pomieszczeniu. Kodeki oprócz konwencjonalnego dźwięku w płaszczyźnie poziomej, wykorzystują informacje o dźwiękach w osi wertykalnej, pozwalając na swobodne poruszanie się obiektów między głośnikami zapewniając niezwykle realistyczne wrażenia.

4K Ultra HD i HDR
VSX-LX302 obsługuje transmisję sygnału video 4K / 60p / 4: 4: 4/24-bity kompatybilnego z technologią HDCP 2.2 na sześciu wejściach tylnych HDMI i na dwóch wyjściach HDMI, zapewniając kompatybilność z wieloma najnowszymi urządzeniami źródłowymi i telewizorami. Ponadto, VSX-LX302 jest przygotowany na technologię HDR nowej generacji (High Dynamic Range), czyli HDR10 i Dolby Vision, wraz ze standardem video BT.2020. “Super Resolution”, technologie skalowania ultrawysokiej rozdzielczości 4 K dbają o przekształcenie standardowego materiału HD do jakości sygnału 4K.

MCACC dba o stworzenie jak najlepszego pole dźwięku przestrzennego
MCACC (Wielokanałowy System Kalibracji Akustycznej), opracowany z myślą o profesjonalnych studiach nagrań, tworzy idealne warunki odsłuchowe w środowisku domowym. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi system automatycznie kompensuje różnice w wielkości, poziomie i odległości głośników oraz odpowiednio koryguje reaktywność. Tworzy się profesjonalne środowisko korekcji, aby wiernie odtworzyć oryginalne brzmienie dźwięku.

Kontrola fazy
Innowacyjne rozwiązanie problemu opóźnienia między sybwooferem, a głośnikami przednimi L + R kompensuje opóźnienie basów w pozycji odsłuchowej, co poprawia synchronizację dźwięku. W rezultacie zwiększa to dynamikę kanału niskotonowego LFE i zapewnia lepszą reprodukcję dźwięku w pasmach o średniej i wysokiej częstotliwości.

Reflex Optimizer
Z głośnikami Dolby Atmos, ukierunkowane fale dźwiękowe odbijają się od sufitu, podczas gdy pozostałe dźwięki docierają bezpośrednio do uszu słuchacza. W efekcie wszystkie dźwięki docierają do uszu w innym czasie (nazywa się to przesunięciem fazowym), powodując dyskomfort słuchacza. Technologia Reflex Optimizer została opracowana specjalnie w celu rozwiązania tego problemu. Optymalizuje działanie głośników Dolby Atmos w celu zapewnienia wyraźnego obrazu dźwięku w miejscu odsłuchu. Dźwięk z głośników Dolby Atmos jest zintegrowany z głośnikami podłogowymi, zapewniając czyste, wygodne i spójne pole dźwiękowe.

Przygotowany na multi-room audio
VSX-LX302 zawiera technologię FireConnect ™, co umożliwia transmisję strumieniową dźwięku z aplikacji sieciowych i źródeł podłączonych do wejść analogowych odbiornika AV – od serwisów muzycznych, po płyty winylowe – do bezprzewodowych głośnikó1) FireConnect ™ *8. Wybór muzyki, grupowanie głośników i sterowanie są wbudowane w aplikację Pioneer Remote*9.

Wbudowany Chromecast
VSX-LX302 jest wyposażony we technologię wbudowanego Chromecast, która umożliwia przesyłanie muzyki ze smartfona, tabletu lub laptopa bezpośrednio do głośników. Teraz można również sterować odtwarzaniem w dowolnym miejscu domu przy użyciu aplikacji Chromecast na telefonach iPhone, iPad, Android ™, tabletach, Chromebook ™ i przeglądarce Chrome ™ na komputerach Mac, Windows® i Linux®. Więcej na ten temat na: g.co/cast/audioapps.

Obsługa DTS Play-Fi
DTS Play-Fi umożliwia bezprzewodowe przesyłanie zawartości audio z urządzeń przenośnych do urządzeń kompatybilnych z technologią DTS Play-Fi, w tym również VSX-LX302, tworząc wielofunkcyjne środowisko muzyczne. Użytkownicy mogą strumieniowo przesyłać różne źródła do obsługiwanych urządzeń i systemów głośników za pomocą aplikacji DTS Play-Fi.

Radio internetowe i muzyka online
Nieograniczone dostęp do zasobów muzycznych, audycji sportowych, rozrywkowych, itp. dzięki radiu internetowemu i serwisom muzycznym online, w tym Spotify, TuneIn, TIDAL i Deezer.

Realizm audio wysokiej jakości
Wszystkie popularne formaty Hi-Res Audio są obsługiwane przez sieć lokalną i USB, obejmując takie formaty, jak 192 kHz / 24-bitowe FLAC, WAV, AIFF i ALAC oraz DSD 2.8 MHz / 5.6 MHz*10. Odbiornik AV odtwarza także Dolby® TrueHD do 192 kHz / 24-bity przez wejście USB.

Wysokiej klasy przetwornik DAC
VSX-LX302 zawiera wysokiej jakości przetwornik audio 384 kHz / 32-bitowe (AK4458) wyprodukowany przez firmę AKM. Urządzenie zapewnia wyraźną i precyzyjną reprodukcję dźwięku dzięki unikalnemu filtrowi cyfrowemu, który osiąga bardzo niskie zniekształcenia i doskonałą wydajność S / N.

Dwupasmowy moduł Wi-Fi (5 GHz / 2,4 GHz)
Źródła dźwięku o wysokiej wierności można odtwarzać bezprzewodowo przez wbudowany moduł Wi-Fi (5 GHz (11a / n) i 2,4 GHz (11b / g / n)). W gospodarstwach domowych z wieloma urządzeniami elektronicznymi pracującymi w zakresie 2,4 GHz, można wybrać pasmo 5 GHz zapewniając płynną i stabilną transmisję plików audio.

Technologia bezprzewodowa Bluetooth®
Bezprzewodowa technologia Bluetooth to wygodne rozwiązanie do transmisji strumieni audio z telefonów komórkowych, tabletów i laptopów, z audiobooków i podcastów, aż po muzykę odtwarzaną z aplikacji smartfona.

Intuicyjny graficzny interfejs użytkownika z łatwą konfiguracją początkową
Intuicyjny graficzny interfejs użytkownika Pioneer (GUI) przez HDMI znacznie ułatwia korzystanie z tego zaawansowanego urządzenia. Na górze strony wyświetlane są funkcje System, Setup, MCACC i Network / Bluetooth z szybkim dostępem do każdego obszaru funkcji. Prosta graficzna prezentacja szczegółów dotyczących funkcji odbiornika poprawia codzienną wygodę obsługi, podczas gdy przewodnik konfiguracyjny “Setup Guidance” sprawia, że ​​początkowa konfiguracja sieci jest znacznie szybsza i łatwiejsza niż w przypadku mniej wyrafinowanych produktów.

Inne funkcje

  • Zasilana strefa Zone 2
  • Zone 2 pre- / line out
  • Kompatybilny z aplikacją Pioneer Remote
  • Obsługuje funkcje sterowania przez HDMI