Historia

Biuro DSV
DSV Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa działa w branży od 1991 roku. Prowadzi dystrybucję produktów Pioneer, Lenco, Sangean, Toshiba, Trebs i Unold zatrudniając obecnie blisko 30 osób. Spółka rozpoczęła działalność zakładając swoją siedzibę w Gdańsku, wraz z rozwojem i stałą ekspansją na rynku w październiku 1999 roku otwarto Biuro Handlowe w Warszawie, a pod koniec roku 2003 siedzibę spółki przeniesiono do nowoczesnego obiektu biurowego o większej powierzchni w Gdyni, gdzie znajduje się do dnia dzisiejszego. Firma opiera się całkowicie na kapitale prywatnym.

Od samego początku działalności DSV, głównym jej partnerem był i pozostaje japoński producent sprzętu elektronicznego Pioneer, który działa w tej branży od lat 30-tych XX wieku. Oferta marki Pioneer obejmuje szeroki obszar elektroniki użytkowej – multimedia, domowy sprzęt hifi, audio, video, car audio, ekrany plazmowe oraz profesjonalny sprzęt dla DJ-ów. Z roku na rok wraz z rozwojem oferty Pioneer, przedstawiając liczne innowacyjne urządzenia pierwsze w swoim rodzaju na rynku polskim, tak jak i na świecie, przejmuje wiodącą pozycję na rynku pod względem technologicznym, wyznaczając kierunki rozwoju i jakości dla całej branży. O uznaniu, jakim cieszą się produkty tej marki, mogą świadczyć liczne nagrody przyznawane przez dziennikarzy, specjalistów z branży, jak i użytkowników EISA (europejskie stowarzyszenie dziennikarzy pism branży audio, video), niemal rokrocznie przypadające w prestiżowych kategoriach produktom Pioneer (m. in. TV plazmowe, radioodtwarzacze, systemy nawigacji samochodowej).

Od 2002 do marca 2013 roku DSV było również wyłącznym dystrybutorem produktów ekskluzywnej niemieckiej marki Loewe na terenie Polski. Loewe, działając w branży od lat 20-tych ubiegłego wieku, posiada bogate doświadczenie w branży elektroniki konsumenckiej – a zwłaszcza w produkcji nowatorskich odbiorników telewizyjnych. Loewe to produkty audio-wizualne o wyjątkowej i nietuzinkowej stylistyce zawierające najnowsze rozwiązania technologiczne.

Firma, oprócz licznych nagród na polskim rynku, przyznanym dystrybuowanym produktom może również pochwalić się nienaganną opinią i prawidłowym prowadzeniem działalności, za co od 2001 roku otrzymuje rokrocznie przyznawane wyróżnienie „Przedsiębiorstwa Fair Play”.

Na najbliższy czas firma stawia przed sobą wciąż ambitne zadania rozwoju i ekspansji w coraz trudniejszych i bardziej wymagających realiach polskich. Niewątpliwie będzie to wymagało determinacji, dużego nakładu pracy oraz jednocześnie rozwagi w podejmowaniu decyzji. W latach 2006 oraz 2007 DSV zaliczono także do grona „Gazele Biznesu” w programie organizowanym przez wydawcę tygodnika Puls Biznesu.Siedziba DSV